Aukokemp Babylon

CHYSTÁME VÝLETY - ZANIKLÁ MÍSTA

17.02.2020

Milí kempingomilci,
láme se nám leden a příroda by měla spát pod bílou duchnou. A co dělá příroda?
Nespí!
V trávě kvetou sedmikrásky, v korunách stromů to hlaholí jako by se nechumelilo, a ono se nechumelí ... a tak místo lelkování, místo povalování se u kamen dostali jsme nápad.
Geniální, jak jinak. My vlastně ani jiné nemáme.

Tak nejdřív, než přišel ten nápad, dostala se nám do ruky kniha, co kniha, publikace. To je takové pěkné slovo, viďte. Kniha je kniha, ale publikace, to je jiná ... většinou je to také kniha, ale velká a těžká, bývá na křídovém papíře tištěná, a navíc je v ní spousta ale opravdu spousta fotografií. A přesně taková publikace se nám dostala do ruky. Rozhodně to není čtení do postele před spaním, protože by vám to zlomilo nosní přepážku, pokud byste u čtení usnuli. Ne, toto je čtení ke stolu a musí na to být klid.

A právě kniha Putování po zaniklých místech Českého lesa - I. Domažlicko od Zdeňka Procházky nám vnukla nápad rozšířit povědomí o místech v okolí Babylonu, která už na mapě znamenají jen místní název nebo možná ani to.
Kniha je "těžká" nejen hmotností, ale hlavně hustotou informací, které se v ní čtenář dozví, a přestože se považujeme za středně inteligentní jedince došli jsme k závěru, že nejlepší bude obrátit se na osoby povolanější.
Ba co víc, na osobu zde v kraji nejpovolanější - na paní Kamilu Angelovovou Beňušíkovou, která se právě v Českém lese se skvěle vyzná, mnoho let zde provádí turisty, píše knihy, články, připravuje naučné programy ... jednoduše: požádali jsme ji, aby pro nás připravila TŘI výletní trasy po Českém lese v blízkosti Babylonu.

A pro dnešek to stačí. Na výletních trasách se pracuje a všechno taky nemusíme vykecat hned ... máte se nač těšit.

Autokemp Babylon